Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi herkesin hem merak ettiği hem de tedirgin olduğu işlemlerden biridir. Sararmış diş görüntüsünü sevmeyen kişiler muayene sonucunda diş rengini birkaç ton açmak isteyip bu yönteme başvurmaktadırlar. Bu sebeple işlemin amacı da dentin ve mine tabakasında oluşan renklenmeleri yok etmektir. Çünkü gündelik yaşantıda dişlerimize zarar verecek birçok faaliyeti bir arada gerçekleştiriyoruz. Bazen aşırı asitli içecekler tüketirken bazense sigara vücudumuzu olduğu gibi dişlerimizi de mahvediyor. Kahve ve çay ise masum gibi görünüyor ancak renk değişiminde başrol olarak karşımıza çıkıyor.

Güzel bir gülümsemenin anahtarı beyaz ve sağlıklı dişlerden geçmektedir. Tabi yukarıda saydığımız çevresel faktörlerin yanında yapısal bozukluk, anne karnındayken veya çocukken kullanılan çeşitli antibiyotiklerinde sararmada etkisi bulunmaktadır. Su içerisindeki flor miktarı da ne yazık ki dişlerimizi sarartan etkiler arasında sayılabilmektedir.

Diş beyazlatma çözümleri nedir diye soracak olursanız karşınıza iki seçenek çıkacaktır. İlki Estehaircity uzman doktorları yardımı ile gerçekleştirilecek olan profesyonel beyazlatma hizmetidir diğeri ise evde uygulanacak olan beyazlatma önerileridir. Diş beyazlatma çeşitleri hakkında her zaman farklı kafalardan değişik fikirler çıksa da diş yapınızı bozmamanız adına mutlaka doktorunuza danışarak hareket etmelisiniz. Aksi taktirde beyazlatırken dişleriniz sağlını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

Merkezimizde gerçekleştireceğiniz diş beyazlatma işleminde ağartıcı olarak kullanılan madde diş yüzeyinize sürülür ve ilgili bölgenin üzerine lazer ışığı tutulur. Burada şöyle önemli bir nokta vardır ki lazer ışığı diş beyazlatmada görev almaz sadece ve sadece sürülen jelimsi maddenin aktive olmasını sağlar. Diş beyazlatma anında yapılan bu işlem sonrasında etkisini hemen gösterecektir.

Diş Beyazlatma Acıtır Mı?

Diş beyazlatma ne kadar tercih edilen bir durum olsa da acıtır mı sorusu hastalarımızın aklını sürekli meşgul etmektedir. Beyazlatma işlemi esnasında genel olarak anestezi işlemi uygulanmamakta ve iğne müdahalesi yapılmamaktadır. İşlem diş minesine değil de en üst tabakaya uygulandığı için burada ileti sistemi bulunmaz ve hiçbir şekilde acı hissetmezsiniz. En çok merak edilen diğer soru ise diş beyazlatma fiyatı ve diş beyazlatma fiyatı 2018 listesi hakkındaki bilgilerdir ancak diş beyazlatma Kadıköy ve İstanbul’un diğer bölgelerinde oturan herkese Estehaircity ekibi bir telefon kadar uzak olduğu için ya bizlerle iletişime geçmeli yada randevu alarak misafirimiz olmalısınız..

Çok çeşitli nedenlerden dolayı koyulaşmış dişler, kimyasal işlemden geçtikten sonra, beyazlatma olarak anılan diş rengini açma işlemidir. Sarı tonlu dişlere sahip olan erişkin her kişi, bu işlemi yaptırabilir. Mevcut olan rengini 2 ya da 3 ton olarak açık renge dönüştürme işlemidir. Bu beyazlatma işlemi 1 ile 1.5 yıl arası kalıcılığı vardır.

Diş Beyazlatma