İmplant tedavisi ile arka dişlerin kaybı, sağlıklı dişlerin kesilmesine gerek kalmadan çene eklemi içerisine dişsiz olan boşluğa titaniumdan yapılan yapay dişlerin yerleştirilmesidir.

İmplant Tedavisi

Son zamanlarda teknoloji sağlık alanında büyük devrimler yapıp yeniliklere imza atarken implant tedavisi nedir soruları ile sıkça karşılaşmaktayız. Herkesin gördüğü, duyduğu konu her ne kadar biliniyor gibi dursa da işleyişi, işlevi ve hizmet ettiği amaç tam olarak bilinmemektedir. Bu sebeple implant tedavisi diş bakımı ve implant diş tedavisini açıklamamız gerekirse; titanyumdan elde edilen ve çene kemiği içerisine eklenerek kemiğin bu implant içerisinde iyileşmesini amaçlayan kök veya vida formunda olan yapılara implant denmektedir. İmplant tedavisi avantajları diğer yöntemlere göre yadsınamaz şekilde daha fazlayken implant tedavi süresi ve implant tedavisi aşamaları da kişilerin oldukça merak ettiği konular arasındadır. Estehaircity olarak bizler size tam ve doğru bir hizmet verebilmek adına merkezimizde dilediğiniz tüm hizmetler hakkında tam bir bilgilendirme sağlıyoruz. Sonrasında da ağız yapınıza ve probleminize uygun olacak şekilde bir tedavi yöntemi belirliyoruz. İmplant tedavisi ne kadar korkutsa veya endişelendirse de hekimlerimizin profesyonel bakışları sayesinde çok sorunsuz bir dönem atlatacağınıza emin olabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi çene kemiği üzerine yerleştirilir ve önceden yapılan protezlere destek olması amacıyla yapay kök işlevi görür. Yapay kök işlevi görebilmesi içinde oldukça sağlam ve sarsılmaz bir yapıda olması gerekir. Bu sebeple titanyumdan yapılan vidalar diş kökünüze yerleştirilir ve yaşam boyu sorunsuz dişlere sahip olmanız sağlanır. Uzmanlarımız tarafından gayet steril bir ortamda gerçekleştirilen bu işlem küçük bir cerrahi müdahale gerektirir. Bu sebeple implant tedavisinde anestezi uygulanır ve yapılan işlemden sonra 2 -3 ay içerisinde kök görevi gören implant protezi taşır hale gelmektedir. Tabi implant tedavisine başlanması için öncelikle kemik yapınızın implantı desteklemesi ve diş etinizin oldukça sağlıklı olması gerekmektedir. Gerekli ortam ve şartlar sağlandığında ise uzmanlarımız zahmetsiz ve oldukça kolay bir döneme sizlerle beraber başlayacaklardır.

İmplant Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Öncelikle implant tedavisi kaç gün sürer sorusuna cevap verecek olursak operasyon yaklaşık 1-2 saat içinde tamamlanmaktadır. Operasyondan sonra ilk 24 saat sıcak gıdalardan kaçınmalı ve yumuşak yiyecekler yemelisiniz. İmplant tedavisinde beslenme oldukça önemli bir yere sahip olduğu için doktorunuzun diğer yönergelerine de uyarsanız sorunsuz bir iyileşme dönemi geçirmiş olacaksınız.