Ortodonti

Ortodonti tedavisi, uyumsuz çene ve çarpık dişlerin problemlerini tespit edilip önlenmeye çalışılmasıdır. Çene ile alakalı olan bir takım bozukluklar ırsi olabileceği gibi zamanla çıkan dişlerin çene ile uyumsuz bir büyüme sergilemesinden de kaynaklanabilir. Eğer kişiler ergenlik çağında ise üst veya alt çenenin geride olması durumuna bağlı olarak ortodonti ameliyatı uygulanabilir. Ortodonti cerrahisi hizmeti veren merkezimizde çocuğunuz veya kendiniz için diş sağlığı konusunda aradığınız her hizmeti sağlık ve güven içerisinde gerçekleştirebileceksiniz. Ortodonti uzmanı sizlere gerekli bilgileri aktararak yardımcı olacak ve sıkıntısız bir dönem geçirmenizi sağlayacaktır.

Ortodontik Tedavi Nedir?

Ortodontik gömülü diş problemi veya çocuğunuzda yamuk diş problemi varsa bu yöntem uygulanmaktadır. Ortodonti çene ameliyatı genellikle ortodonti çene darlığı tedavisi için kullanılan bir uygulamadır. Çünkü çevrenizden veya yakın akrabalarınızdan ‘Zamanında tel taktırsaydım bugün daha düzgün bir diş yapım olurdu’ cümlelerini sıkça duymuşsunuz. Ortodonti hizmeti çocuğunuzun veya sizin ilerde bu sorunla karşılaşmamanız için Estehaircity uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Çocuk yaşlarda görülen ortodonti çene kayması tedavisi de bu amaçla yapılmaktadır. Tel takılarak gerçekleştirilen işlemde uygulama seansı ve ara seanslar bulunmaktadır. Tabi bu evrelerin hepsi ağrısız ve oldukça basit zaman dilimleri olacaktır. Eğer çocuğunuz için böyle bir uygulama tercih edecekseniz de uzmanlarımız onları korkutmadan ve gayet neşeli şekilde hareket edeceklerdir. Teller takıldıktan sonra ise dişler normal şekilde fırçalanmaya devam edilebilir ancak tel varlığı sebebiyle biraz daha hassas davranabilirsiniz.

Ortodonti Hastalarının Dikkat Etmesi Gerekenler

Ortodonti işlemi için başvurdunuz ve telleriniz başarılı bir şekilde takıldı. Bu süreçten sonra doktorunuzun belirlediği süreye ve tellerin çıkarılma zamanına kadar telleri zedeleyecek ve kırılmasına sebep olabilecek sertlikteki yiyeceklerden uzak durmalısınız. Bunun dışında sert meyveler direkt ısırılarak değil de keserek yenmelidir. Asitli içecekler içilmemeli, lokum veya sakız gibi ağza yapışabilecek şeylerden uzak durulmalıdır. Tedavi süresi ise normalde 1,5 yıldır ancak daha şiddetli sorunlarla başvuran hastalardan 2,5 yıla kadarda uzayabilmektedir. Ortodonti Kadıköy ve Ataşehir bölgesi için en uygun adres olan Estehaircity ekibi olarak ortodonti tedavi fiyatları ve ortodonti fiyatları 2018 için randevu ile muayene olup sonrasında net bir bilgi almalısınız.

Ortodonti tedavisi çok aralıklı dişler ve çarpık dişler için uygulanan tedavidir. Dişin üst yüzeyinde metal görünüm veya diş rengi gibi plakalar ile yapılan bir tekniktir. Her yaşta hastaya, her bireye bu tedavi uygulanabilir.