Kaz ayakları gibi yüzdeki ve boyundaki kırışıkları gidermek için uygulanan bir işlemdir. Çok ince uçlu iğneler ile kasların bir süre sinirler ile olan iletişimi durdurulur. Etkisi 4 ile 6 ay sürer.

Botoks

Herkes stres, güneş etkileri, yaşlanma, menopoz ve hava kirliliği gibi pek çok faktörden etkilenerek cilt yüzeyinde kırışıklık gözlemlemektedir. Çünkü ciddi risk oluşturan faktörler hücre düzeyi içerisinde serbest radikallerin üretimini hızlandırmaktadır. Tabi ki yaşlanma kaçınılmaz bir doğal döngüdür ancak yaşlanmanın beraberinde getirdiği etkileri azaltmak ve süreyi geciktirmek sizlerin elinde olan bir durumdur. Tüm saydığımız sorunlarla baş etmek için geliştirilmiş olan botoks işlemi clostridium botulinum adlı bir bakteriden elde edilmiş bir protein türüdür. Botoks işlemi için kullanılan bu protein çeşidi uzun yıllardan beri bilinse de kırışıklıkların giderilmesi amacı ile yaklaşık 10 yıldır kullanılmaya başlamıştır. Botoks nedir diye soran kişilere en kolay tanımı ile enjeksiyon yapılan bölgedeki sinirlerin geçişi bloke edilir ve kas kasılma işlemi durdurulup gerginlik sağlanır cevabı verilebilir.

Mimik yaparken oluşan çizgiler yüzün kasılmasıyla oluştuğu için bu bölgelerde kalıcı çizgiler erken yaşlarda oluşabilir. Bu sebeple oldukça tercih edilen işlemde çeşitli botoks kremi, botoks iğnesi kullanılmakta ve botoks çene veya botoks alın gibi başlıklar altında bölgelere uygulanmaktadır.

Botoks Dolgu Nasıl Yapılır?

Az önce bahsettiğimiz proteini ve diğer bileşenleri içeren dolgu maddeleri hazırlandıktan sonra işlem yapılması istenen bölgeye veya dudaklara iğneyle beraber uygulanmaktadır. Yavaşça enjekte edilerek yapılan işlem ortalama yarım saat sürmektedir. Hemen sonuç alınan işlemler sonrasında günlük yaşantınıza kolayca geri dönebilirsiniz. İstenen etkiye uygun olarak kırıklıklarınız azalacak yada tamamen kaybolacaktır. Kalıcılık süresi ise 8 ile 18 ay arasında değişmektedir. Tabi botoks ne kadar sürer sorusunun cevabı kişilerin cildine orantılı olarak da değişmektedir.

Botoks Cilde Zarar Verir Mi?

Botoksun zararları arasında enjeksiyon yapılan bölgedeki şişlikler ve kızarıklıklar sayılabilir. Kişiden kişiye değişen uyuşukluk ve yorgunluk hisside görülebilmektedir. Ancak bunların hepsi oldukça az derecede görülen yan etkilerdir. Botoksta öncelikle çok iyi bir doktor ile çalışmalısınız. Yoksa asla istenmeyen sorunlar gözlenebilir. Botoks sonrası ödem gibi çabuk geçebilecek durumlar pek tabi gözlenebilir ancak bir profesyonel ile çalışmanız sağlığınız için yaptığınız en büyük iyilik olacaktır. Bu sebeple botoks konusunda yolunuz mutlaka Estehaircity ile kesişmelidir. Biliyoruz ki işleme karar verseniz de çevrenizden duyduğunuz botoks caiz mi yada ileride başka sorunlara sebep olur mu gibi sorular kafanızı oldukça karıştırıyor. İki soru hakkında da birden fazla yorum bulunsa da bizler güzel bir görünüme sağlıkla kavuşmanız için çalışıyor ve sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Botoks tedavisi başladığı anda botoks bakım, botoks dolgu sonrası kullanılacak kremler, botoks alerjisi, botokslu dudak için yapılması gerekenler ve nice diğer başlıklar hakkında doktorlarımız tarafından geniş bir bilgilendirmeye tabii tutulacaksınız.

Botoks fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz de merkezimizde sizleri misafir ederek bilgilendirmekten mutluluk duyacağız. Botoks Kadıköy, Beşiktaş yada diğer İstanbul ilçelerinde oldukça tercih edilen bir yöntem olsa da sizler bizle çalışarak sağlık içinde güzelliğinize kavuşacaksınız. Botoks burun estetiği fiyatı ve daha nicesini de keyifli sohbetimiz arasında konuşmuş olacağız.