Ağda uygulamaları ve güneş yanıklarından sonra yaşın ilerlemesine bağlı olarak el, sırt, boyun ve gebelik döneminden sonra kalan lekelere yapılan tedavidir. Cilt rengini veren melanin pigmentinin düzensizliğinden dolayı oluşan lekelerdir. Lekenin durumuna göre doktor tarafından tedavi yöntemi belirlenip uygulama yapılabilir. Fraksiyonel laser, PRP, altın iğne, enzimatik peeling tedavileri ile uygulama yapılır. Genelde bu tedaviler için ideal mevsimler güneşin olmadığı kış mevsimi ve sonbahardır.

Leke Tedavisi

İnsan vücudu güneş ve yaşlılıktan kaynaklanan birçok lekeye maruz kalmaktadır. Bu lekeler çeşitli faktörlerle oluşabildiği gibi doğuştan da gelmektedir. Çoğu kadın veya erkek yüzündeki lekelerden şikayetçi olduğu için yıllardır bu konu hakkında birçok çözüm aranmaktadır. Bu soruna çözüm bulmak ve kişileri istedikleri görünüme kavuşturmak için genetik faktörler göz önüne alınarak ve cilt yapısı kontrol edilerek leke tedavisi uygulanmaktadır. Çok sayıda leke bulunduğu için cildinizin problemine göre uygulanan yöntemde değişmektedir. Leke tedavisi nedir dendiği zaman yukarıdaki gibi bir tanım yapılabileceği gibi leke tedavisi cilt bakımı içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Leke tedavisi kesin çözüm olan noktalarda kişilerin yüzünü güldürürken bir uzman kontrolünde gerçekleştirilmesi gereken ciddi bir işlem olduğunu unutmamalısınız. Leke tedavisi en iyi doktor ve uzmanlar tarafından yapılarak lazer ışınlarının doğru şekilde kullanılması sağlanmalıdır. Sizlere bu yönde verdiğimiz profesyonel hizmette Estehaircity doktorları dilediğiniz gibi bir yöntem uygulayarak leke tedavisinde en etkili yöntem olan çeşitli metotları cildinize uygulayacaktır.

Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Leke tedavisi içerisinde tek bir yöntem bulunmamaktadır. Birçok kola ayrılan yöntem içerisinde leke tedavisinde lazer çeşitleri başlığında bulunan lazer tedavisi oldukça rağbet görmektedir. Tabi merkezler dışında leke tedavisi yapan hastaneler ve çeşitli klinikler de bulunmaktadır. Merkezimizde ve çeşitle merkezlerde leke giderici özel karışımlardan oluşan karışımlar cildinize enjekte edilebilir veya farklı dalga boyundaki ışınlarla lekeler giderilebilir. Her yöntemde karşınıza çıkan mezoterapi yöntemi ise burada da başvurulan yöntemlerden biri olmaktadır. Ancak tüm bunların yanında leke maskeleri de tercih edilen bir yöntemdir. Çeşitli enzim ve vitaminlerin karışımından oluşan maske cilde uygulanıp 8 ile 10 saat arasında bekletilmektedir. Ilık bir su ile çıkarılan maske sonrasında devam kremleri kullanılır ve etkisi uzun süre devam eder.

Saydığımız yöntemlerden cildinize en uygun olanı seçecek ve Estehaircity uzman farkı ile uygulamayı gerçekleştireceğiz. Cilt leke tedavisi ve leke açma tedavisi konularında uzman olan doktorlarımız beraber yürüttüğünüz tüm işlemlerden oldukça memnun kalacaksınız. Lazerle leke tedavisi hakkında bilgi, leke tedavisi hangi aylarda yapılır, leke tedavisi lazer gibi soruların cevabını da uzmanlarımız tarafından gayet açıklayıcı bir şekilde alabileceksiniz. Leke tedavisi fiyatları İstanbul için muayene etmeden tam bir bilgi verememekle birlikte leke tedavisi merkezleri Kadıköy ve diğer ilçeler arasında seçilecek en uygun genel- estetik cerrahi olduğumuzu hatırlatmak isteriz!