Vitaminlerin, aminoasitlerin, enzimlerin, proteinlerin ve minerallerin birleşimi ile oluşan kokteyl cildin orta katmanına (mezoderm) yapılan işlemdir. Amaca uygun olarak bölgesel ve küçük dozlar ile özel bir iğne ile uygulanır. Soluk cildi canlandıran kolejan tabakayı güçlendirerek, cildin elastikiyet kaybını ortadan kaldırmaya yönelik yapılan bir tedavidir. Aynı zamanda selülit tedavisinde de kullanılmaktadır. Saç dökülmeleri, yüz gençleştirme, dolaşım problemleri, migren gibi rahatsızlıklarda da önerilir.

Mezoterapi

Mezoterapi; mineral, vitamin, aminoasit ve homeopatik ilaçların belirli bir karışım halinde mikroenjeksiyon tekniği sayesinde cildin orta kısmına enjekte etme yöntemidir. Latince mezo ve terapi kelimelerinden gelen bu yöntem orta deri tedavisi anlamına gelmektedir. Dünya üzerinde birçok alanda kullanılan bu yöntem ülkemizde de fazlasıyla rağbet görmektedir. Sizler için merkezimizde uyguladığımız mezoterapi birçok sorununuza ve istemediğiniz deri problemlerine çare olan bir yöntemdir. Mezoterapi cilt lekeleri, mezoterapi çatlak tedavisi ve mezoterapi ile bölgesel zayıflama başlıkları altında verdiğimiz hizmetler sonucunda müşterilerimiz merkezimizden bir hayli memnun ayrılmakta ve görüntülerinden hoşnut olmaktadır.

Mezoterapi İle Cilt Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yaşlanma yaşam içerisinde gözlenen en doğal sonuçlardan biridir. Çevresel ve genetik bir takım faktörlere bağlı olarak yaşamı algılama biçimi yaşlanma sürecimizi etkilemektedir. Tabi bunun sonucunda da kırışıklıklar oluşmaktadır. Fakat engellenemeyen bu kırışıklar çeşitli yöntemlerle geciktirilebilmektedir. Günümüz teknolojisi ile birlikte yaşlanmayı geciktirmek için birçok yöntem geliştirilmiş olsa da kırışıklık ve gevşeme için mezoterapi ile tedavi uygulanması en pratik ve doğal yöntemlerin başında gelmektedir. Mezoterapi serumları ile cildinize belirli seans aralıklarında tedavi uygulanırken boyun, dekolte, yüz ve el sırtlarında oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. 15 günlük periyotlar halinde 3 seans uygulandığı zaman mezoterapi öncesi sonrası yaparak farkı kendiniz göreceksiniz.

Mezoterapi cilt yaptıranların yorumları oldukça olumlu yönde olmaktadır. Cildin gerginliği artarak kollajen sentezi arttığı için direkt olarak kırışıklıklar azalmaktadır. Özellikle göz çevresinde kaz ayakları, mimik noktalarında derin çukurlar oluşması sebebiyle başvuran hastalarımız mezoterapi botoks ile de iki uygulamayı birleştirebilmektedirler.

Mezoterapi Saç Çıkarır Mı?

Çevresel faktörler ve genetik yatkınlığa bağlı olarak normalden daha fazla dökülen saçlarda da mezoterapi işlemi uygulamaktayız. Kan dolaşımı sinir, stres ve diğer sebeplere bağlı olarak bozulduğunda deriyi besleyen dokulara yeterli oksijen gitmediği için saç kökleri yeteri kadar beslenemez. İşte bu noktada devreye giren mezoterapi işlemi erkek ve kadınlarda uygulanan bir işlem olup saç köklerin in besleyici maddeleri almasına yardımcı olur. Bunun sonucunda ise saç kökleri canlanarak kalite artar ve dökülme azalır. Mezoterapi before after yapıldığı zaman etki yüzünüzü güldüren cinsten olacaktır. Tabi bu tedavi tamamen kelleşmiş alanda faaliyet gösterememektedir.