PRP (PLATELET RİCH PLASMA) sivilce izleri, yara izi, cilt çatlakları, cilt sarkması, saç dökülmeleri gibi problemlerde kullanılan bir yöntemdir. Kişinin kendi kanından alınarak trombosıtleri yüksek olan kanını ayrıştırarak kişinin tekrardan cildine yerleştirilmesi işlemidir. Fraksiyonel laser ile veya mikro iğneler ile ciltte tahribat oluşturduktan sonra; PRP serumu cilde sürülmesi daha etkilidir. 2 ile 4 hafta aralıklar ile 3 ve 4 seans yapılmalıdır. Kan sulandırıcı kullanan, kanser öyküsü olan hastalara bu işlem önerilmez. Hücre yenileyici, hücre besleyici, ciltteki lekelerde aydınlanma, ciltte parlaklık ve sivilce sonucu oluşan izlerden kurtulmak için önerilen bir tedavi tekniğidir.
Sosyal yaşamı etkileyecek bir tedavi değildir. Geçici morluk olabilir kapatıcı makyaj malzemeleri ile sosyal hayata devam edilebilir.

PRP Cilt Tedavisi

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi hayatımızın birçok alanını yenilemiş ve geliştirmiş durumdadır. Önceleri imkansız gibi gözüken mesafelere ulaşım sağlanırken insan sağlığı içinde birçok önemli adım atılmaktadır. Bunlardan birisi de Prp tedavisidir. Peki Prp nedir diye soracak olursanız en yalın tanımı ile kanda pıhtılaşmayı sağlayan trombositlerin pıhtılaşma yanında iyileştirme ve onarım etkisinde de yararlanma işlemidir şeklinde tanımlanabilir. Prp cilt tedavisi, yaşlanmayla birlikte çeşitli değişiklikler gözlenen cilt üzerinde onarım ve yeniden yapılandırmayı sağlamaktadır. Estehaircity saç tedavisi- genel ve estetik cerrahi merkezimizde prp cilt tedavisi yaptıranlar oldukça memnun kalmakta ve ciltlerine tazelik kazandırmaktadır. Sadece onarım değil çatlak prp çatlak tedavisi ve prp çukur tedavisi başlığı altında da hasarlı cilt yüzeylerini profesyonel şekilde yenilemekteyiz. Çatlaklara prp uygulaması yaptıranlar da uygulamadan oldukça memnun kalmaktadır. Prp uygulaması, prp saç başlığı altında da merkezlerimizde uygulanmakta ve cildinizde oluşan etkiyi saçınıza da yansıtabilmekteyiz. Prp den önce ve sonra yapılan fotoğraf çekimlerinde prp etkisi cildinizde kesin bir şekilde gözlenecektir.

Prp Faydaları Nelerdir?

Prp tedavisinde kırışıklık, cilt sarkması, sivilce izleri, leke tedavisi, cilt çatlakları ve yara izinde sıkça kullanılan bir yöntemdir. Oluşan sarkmalarda gözle görülür derecede azalma, kırışıklıklarda onarım ve yüzde duruluk oluşmaktadır. Prp başarı oranı oldukça yüksektir ve cilt için prp before after yaptığımız zaman tüm müşterilerimiz oldukça memnun kalmaktadır. Ayrıca prp tedavisi doğal bir yöntem olma özelli taşımaktadır. Çünkü cilt çeşitli sebeplerden dolayı yara aldığı zaman cildin tamir edilmesi için pıhtı hücreleri oluşmaktadır. Pıhtı hücreleri gerekli büyüme faktörlerini sağlayıp oluşturduğunda cildin tamir süreci başlamaktadır. Ayrıca bu pıhtı hücreler cilde kök hücreleri de çekmektedir. Bu sebep dolayısı ile pıhtı hücrelerince oldukça zengin olan prp tedavisi uygulandığı zaman doğal bir yenilenme ve onarım süreci gerçekleşecektir.

Prp Kadıköy ve diğer çevrelerde oldukça yaygın olduğu için siz değerli müşterilerimiz prp fiyatları hakkında ekibimiz tarafından geniş bir bilgilendirmeyle aydınlatılacaksınız. Bunun sonucunda prp uygulaması için kararınızı verebilir ve ekibimiz içerisindeki seçkin uzmanlarla derinlemesine sağlık dolu bir tedaviye başlayabilirsiniz.