Meme Dikleştirme

Yerçekimi dokuların bozulmasında ve yaşlanmada oldukça etkili bir faktördür. Hamilelik ve bazı yapısal özelliklerin etkisi ile kadınlar istemsiz bir şekilde göğüslerinde sarkma problemi yaşamaktadırlar. Sarkmanın sebebi çeşitli durumlarla ilişkilendirilebilir. Çocuğunuzu emzirme süreniz, genetik göğüs yapınız ve göğüslerinizin büyüklüğü bu sarkmayı tetikleyen önemli faktörler arasındadır. Sarkmış göğüslere pitozis adı verilmekte olup orta ve genç yaşlarda oluşarak kadınlarda kendine güven sorunu yaratmaktadır.

Göğüsler (Memeler) Neden Sarkar?

Göğüslerim düştü, göğüslerim dolgunluğunu kaybetti, memelerim küçüldü, göğüslerim eridi ve göğüslerim sarktı gibi şikayetleri hastalarımızdan sıkça duymaktayız. Estehaircity genel ve estetik cerrahi merkezimizde sizleri ağırlayarak gerçekleştireceğimiz meme dikleştirme operasyonu içerisinde uzmanlarımızın profesyonel çalışmaları arasında istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlayacağız. Sadece yurt içi değil yurt dışında da birçok hastamızı merkezimizde ağırlayarak istedikleri görünüme kavuşmalarını sağlıyoruz. Amacımız göğüs dikleştirme yöntemi ve diğer estetik işlemlerde sağlığınızı kaybetmeden mükemmele kavuşmak olduğu için dünyanın her yerinden sağlığa açılan kapımıza ulaşmanız mümkün olacaktır. Peki, bu göğüsler neden sarkar dediğimiz zaman karşımıza tek bir yanıt çıkmamaktadır.

  • Doku elastikiyet kaybı sarkmaları oldukça tetikleyen bir faktördür.
  • Uzun süreli sigara kullanımı da bu elastikiyeti etkileyerek sarkmalara sebep olabilir.
  • Devamlı sutyen kullanımı veya kullanılmaması durumları meme sarkmasını tetikleyen baş faktörler arasında sayılmaktadır.
  • Son olarak ise tekrarlayan doğu sonucu emziren annelerde sarkma kaçınılmazdır diyebiliriz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Sarkan göğüslerinden şikâyetçi olan kadınlara uygulanan bu yöntem bir nevi meme küçültme ameliyatı niteliği taşımaktadır. Çünkü cerrahi işlemle küçültülen göğüsler kendiliğinden diklik de kazanacaktır. Mastopeksi diye adlandırılan meme dikleştirme ameliyatında sarkma ve küçüklük şikâyeti bir arada bulunuyorsa dikleştirme ameliyatı ve implantı bir arada uygulamaktayız. Bu sayede meme başım aşağıya düştü diyen kadınlarımız istedikleri görüntüye kavuşurken çeşitli göğüs dikleştirme egzersizleri hakkında da sizleri bilgilendireceğiz.

Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra etkiyi gözle görülür derece hissetmeniz için göğüs dikleştirme öncesi sonrası yaparak istediğiniz görünüme kavuşup kavuşmadığınızı tekrar kontrol edeceğiz. Estehaircity’de öncelikle sizin içinize sinmesi ve görüntünüzden hoşnut olarak ayrılmanız ön planda olduğu için fotoğraflar ve karşılaştırmalar bizler için oldukça önemlidir. Tüm bunların dışında meme estetik fiyatları 2018 ve göğüs dikleştirme ameliyat fiyatları 2018 genel bilgiyi ise ekibimize başvurarak çeşitli muayeneler sonucu alabileceksiniz. Kişiden kişiye ve yapılacak işleme göre değişen fiyatlarda en doğru bilgiyi doktorumuz net bir şekilde sizlere aktaracaktır.

Meme(Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı İyileşme Süreci Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Yaklaşık bir buçuk ile iki buçuk saat arasında süren operasyon sonrasında kişilerde ağrı şikâyeti gözlenmemektedir. Ancak her türlü tedbiri alabilmemiz adına 1 gece süre ile yatıp kanama takibi yapılması gerekmektedir. Sonrasında hasta 10 gün içerisinde rutin yaşamına dönmüş olacaktır.

Meme dikleştirme ameliyatlarında yapılacak teknikleri hastanın uygunluğuna göre doktor karar verir. Yapılan muayene sonucu memenin sarkma derecesi, dokusu, hacmi önemlidir. Dikleştirme ameliyatlarında gerekir ise protez uygulaması yapılabilir. Diğer estetik ameliyatlara göre daha dikkatli ve profesyonel ellere teslim edilmelidir. Meme uçları dik ve aynı yöne bakmalıdır. Doğum sonrasında emzirmede bir sorun teşkil etmez.

Hasta 1 gün müşahede altında hastanede kaldıktan sonra, evde dinlenme süresi 3-4 gün sonrasında sosyal hayatına geri dönebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları;

Meme Dikleştirme fiyatları yasalar gereği sitede fiyat bulundurmak yasaklandığı için fiyat bilgisini iletişim numaramızdan, whatsapp (+90 (543) 621 99 97) ya da info@estehaircity.com adresimizden alabilirsiniz.