Jinekomasti

Bazı antidepresanlar, alkol ve vücut geliştirme için kullanılan maddeler jinekomasti gözlenmesini sağlamaktadır. Erkek vücudunda anormal meme büyümesi olarak adlandırılan bu durum çoğu kişinin sandığı aksine sadece kilo artışı ile ortaya çıkmamaktadır. Toplumda çoğu erkekte jinekomasti durumları görülmektedir fakat öncelikle bu duruma sebep olan hastalıkların tanısı yapılmalıdır.

Jinekomasti Neden Olur?

Jinekomasti belirtileri yukarıda saydığımız gibi birçok değişkene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Jinekomasti çaresi bulunan bir durumdur ancak çoğu erkek hemen durumun farkına varmamaktadır. Çocukluk, ergenlik yada ileri yaşlılıkta ortaya çıkan bu durum hormonal değişikliklere ve bazı ilaçların çeşitli yan etkilerine bağlı olarak ortaya çıkmış olabilir. Her iki göğüste veya tek göğüste görülen bu hastalık, aşırı kilodan da kaynaklanabilir ve böyle bir durumda cerrahi müdahaleye gerek kalmadan jinekomasti tedavisi gerçekleştirilebilir.

Eşiniz, çocuğunuz veya kendiniz için böyle bir şikayet sebebiyle bizlere başvurduğunuzda uzman hekimlerimizle birlikte ilk olarak her durumu inceleyeceğiz. Jinekomasti doktor tavsiyesi ile önlenebilirken hastalık jinekomasti beslenme düzeniyle de atlatılabilmektedir. Eğer jinekomasti nedenleri arasında kilo problemi yoksa ameliyat kaçınılmaz olacaktır.

Jinekomasti Ameliyatı Nedir Ve Nasıl Gerçekleşir?

Jinekomasti ameliyatı, bu hastalığın tedavisinde tek tedavi yöntemi sayılmaktadır. Eğer sorun gündelik beslenme alışkanlığına bağlı değilse hastalığın tipine göre seçenekler belirlenmektedir. Karışık tip ve glanduler durumlarında meme başından atılan kesi ile fazlalıklar alınmaktadır ancak liposuction uygulamaları da başarılı sonuçlar vermektedir. Jinekomasti ameliyatı sonrası genellikle tolere edilen ağrılar oluşmaktadır. Ayrıca 3 hafta süre ile jinekomasti korsesi kullanmanız da gerekecektir.

Jinekomasti cerrahisi içerisinde lazer dalgalarla yapılan işlemlerde de oldukça sağlıklı sonuçlar alınmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ameliyat içeriklerini değiştirirken sizlere daha sağlıklı bir hizmet sunmamızı da sağlamaktadır.

Jinekomasti ameliyatı olanlar merkezimizden oldukça memnun ayrılmaktadır. Başarılı bir cerrahi müdahale süreci gerçekleştirirken psikolojinizi de göz önünde bulunduran ekibimiz samimi bir ortam ve heyecanınızı alacak tebessümleriyle tüm işlem süresince yanınızda olacaktır. Ayrıca jinekomasti ameliyatı sonrası ödem gibi durumlarda mutlaka doktorumuza danışmalı ve önleminizi almalısınız. Jinekomasti ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alıp jinekomasti ameliyatı 2018 hakkında geniş bir bilgiye sahip olmak içinse sizleri merkezimizde ağırlayıp bilgilendirmekten şeref duyacağız.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları;

Jinekomasti erkeklerde meme büyüme problemidir. Genellike hormansaldır, troid hastalarında ya da karaciğer rahatsızlıklarından dolayı ortaya çıkar. Aynı zamanda fazla göğüs kası çalışan ve protein desteği alan sporcularda sporu bıraktıktan sonra göğüslerde oluşan sarkmalara yapılan bir operasyondur.

Meme dokusunun artmasına bağlı görülen göğüs büyümesi veya göğüs yağlanmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Göğüste herhangi bir sarkma yok ise, vesar liposaction sistemi ile yağlar dışarı alınarak operasyon sağlanabilir. Bu operasyonu olan kişileri küçük kesiler ile müdahale yapıldığında kesi izi kalmamaktadır

Vesar liposaction sistemi ile yapılan operasyonda, hasta 1 gün müşahede altında hastanede kaldıktan sonra sosyal hayatına 2 gün içerisinde dönebilir.

Jinekomasti fiyatları yasalar gereği sitede fiyat bulundurmak yasaklandığı için fiyat bilgisini iletişim numaramızdan, whatsapp ( +90 (543) 621 99 97) ya da info@estehaircity.com adresimizden alabilirsiniz.