Kepçe Kulak

Bir yetişkin, çocuk yada ergenin çıkıntılı kulak yapısına sahip olması oldukça zor bir durumdur ve bu sebeple kepçe kulak ameliyatı yapılmaktadır. Çünkü geniş, hacimli veya bozuk şekilli kulaklara sahip olan kişilere çeşitli lakaplar takılmakta ve bu durum kişilerin psikolojisini oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Öz güven eksikliğine sebep olan bu durum iş performansı ve okul başarısını da etkilemektedir. Neyse ki yapılan kepçe kulak estetiği sonrasında kişiler yeni görünümlerine sağlıkla kavuşup psikolojilerini zedeleyecek her türlü kelime ve durumdan kurtulmaktadırlar. Kepçe kulak çözümü için önerilen bu yöntemi merkezimize gelen konuklarımıza oldukça kolay ve sıkıntısız bir şekilde uygulamaktayız. İster şehir dışı isterse yurt dışı olsun hiç fark etmeden ekibimizle tanışıp dilediğiniz gibi bir kepçe kulak işlemi yaptırabilirsiniz.

Kepçe kulak tedavisi olmak için çocuğunuzun uygun bir yaşa gelmesini istiyorsanız işlemi 5-6 yaşlarında yaptırmalısınız. Yeni yeni gelişen kemik dokusu yapılan işlemi çok daha kolay kavrayacak ve çocuğunuz istenmeyen cümlelere çok az bir süre maruz kalacaktır. Kepçe kulak ameliyatı olanların yorumu keşke daha erken gelseydik yönünde olduğu için bizde sizlere bu şekilde bir zaman dilimi seçmenizi önermekteyiz. İlerde çocuğunuz veya kardeşiniz ‘’İyi ki kepçe kulak ameliyatı oldum ve şuan mükemmel bir görünüme sahibim’’ demesi için bugün Estehaircity ile tanışmalısınız!

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Otoplasti sınıfında adlandırılan kepçe kulak ameliyatı ortalama 2 saat sürmektedir. Kulağın arka bölümünde bulunan doğal kıvrımlara yapılan kesilerle kulak yenilen şekillendirilip bazen küçük kıkırdaklar alınmak zorunda kalınıyor. Operasyon lokal anestezi altında uygulanmakta olduğu içinse kişiler çok az bir ağrı hissederek işlem sona eriyor. Kepçe kulak cerrahisi yıllar içinde kendini oldukça geliştirdiğinden dolayı kepçe kulak düzeltme operasyonları artık imkansız değil saatlik bir işlem haline gelmiş durumdadır.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası Nasıl Bir Süreç İzlenecektir?

Kepçe kulak ameliyatı sonrası kulaklar yumuşak bir bandaj yardımı ile kapatılacaktır. Ameliyattan 2 saat sonra bir takım ağrıların başlama ihtimali olduğu içinse sizlere verdiğimiz ağrı kesiciler önlem almanızı sağlayacaktır. Ertesi gün ise bandajlarınız açılacak ve pansuman yapılacaktır. Kepçe kulak ameliyatı fiyat ve kepçe kulak estetiği fiyatı hakkında detaylı bilgi alıp ameliyata karar vermek içinse mutlaka merkezimizden randevu alıp doktorumuza başvurmalısınız.

Kulağın belli bir kısmının normalinden az gelişmiş olması ya da çok gelişmiş olmasından dolayı ortaya çıkan şekil bozukluğundan ihtiyaç doğan bir operasyondur. Kulak anatomisi 5 ve 6 yaş civarında büyüme evresini tamamladığından operasyon bu yaşlardan hemen sonra yapılabilir.

Psikolojik olarak da etkilenmemesi için erken dönemler seçilmelidir. Çocuk yaşlarda yapılacak olan operasyonlarda genel anestezi ile, orta yaşlarda ise lokal anestezi ile yapılabilir .Operasyon harici ip ile asma geriye çekme teknikleri de kullanılır. Bunlar geçici olan tedaviler arasındadır. İp ile asmada; zamanla kulağın eski haline dönme riski vardır operasyon yapılması kesin sonuçtur. Büyük bir operasyon olmadığı için hastanın hastanede kalması gerekmeyebilir. Doktorun insiyatifine göre aynı gün hastaneden çıkabilir. 2 gün sonra sosyal hayatına dönebilir. 5-6 gün sonra doktora kontrole gelmelidir. Küçük ve acısız bir operasyondur.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları;

Kepçe Kulak fiyatları yasalar gereği sitede fiyat bulundurmak yasaklandığı için fiyat bilgisini iletişim numaramızdan, whatsapp (+90 (543) 621 99 97) ya da info@estehaircity.com adresimizden alabilirsiniz.