Mide Küçültme ve Balon

Bu operasyondaki amaç mide hacmini küçülterek, az gıda ile erken doyma hissi sağlamaktır. Hormonal etkiyle de açlık hissini azaltarak kilo verimini sağlamaktır.

Vücut kitle indeksi %40’ın üzerinde olan kişilere önerilen bir tedavi şeklidir. Mide küçültme operasyonu önerilen kişi laporaskopik teknik ile midenin büyük bir kısmı dikey olarak kesilerek alınır. 150 -200 cc tüp şeklinde yeni bir mide oluşturulur. Mide büyüklüğünün hacmine göre gıda alımı kısıtlaması ve açlık hormonu olarak bilinen GHRELİN hormonunun salgıladığı fundus bölümünün çıkartılması ile oluşan aynı zamanda, tokluk hissi iştah azalmasına yol açan bir operasyondur.

Doktora bağlı olarak %0.2 oranında ölüm riski vardır. Bu nedenle bu operasyonu yapacak olan doktorun çok tecrübeli ve profesyonel olması tercih edilmelidir.

Mide küçültme ameliyatları son dönemde oldukça sık başvurulan bir yöntemdir ve obezite hastası olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Endoskopik işlemle midenizin içine yerleştirilen ve içine sıvı konan bir balon ile mide hacminizi küçültmek ve gıda alımını azaltmak için uygulanmaktadır. Bu sayede midede tokluk hissi oluşurken genişlemiş mide hacminizi sağlıksız besinlerle sürekli doldurmak zorunda kalmamaktasınız.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Mide küçültme ameliyatı olanlar ya da olmak isteyenler sürekli işlemin tamamına hâkim olmak isterler ve bu durum sizlerin en doğal hakkıdır. Yalın şekliyle yapılan işlemi tanımlamak gerekirse; obezite etkisinin kalıcı olarak son bulmasında en çok başvurulan yöntemlerdendir. Aşırı kilolu kişiler diyet programı uyguladığı halde zayıflayamaması durumunda gerçekleştirilen bu yöntemde hastanın 40 ile 100 kilo arasında zayıflaması sağlanır ve devam eden süreçte kilo alımının önüne geçilir. Ameliyatın esası ise midenin %80lik kısmının alınmasına dayanır.

Mide Küçültme Yan Etkileri Nedir?

Mide küçültme ameliyatı çeşitleri obezite cerrahisi grubuna girmektedir ve mide balonu veya mide küçültme yöntemleri bu başlık altında sıralanmaktadır. Mide balonu takan doktorlar veya ekibimizde bulunan cerrahlar tarafından örneğin mide balonu takıldıktan sonra beslenme alışkanlığınızı önerdiğimiz yönde değiştirirseniz herhangi bir yan etkiyle karşılaşmayacaksınız. Çünkü mide balonu tedavisinde beslenme nasıl önemliyse diğer tüm mide operasyonuyla ilgili müdahalelerde izlenmesi gereken yollarda bir hayli önem arz etmektedir.

Yan etkilerini sıralamadan önce mide küçültme ameliyatında en iyi doktor ile çalışmanız sağlığınızı tehlikeye atmamanızı sağlayacaktır. Bu şekilde mide küçültme ameliyatı olanlar herhangi bir sorun yaşamadan güvenilir bir şekilde zayıf kalarak yaşamlarına devam edebilmektedirler. Tabi birde madalyonun diğer yüzünü düşünmekte fayda var. Laparaskopik mide küçültme ameliyatı gibi bir mide ameliyatında olası yan etkiler bacaklarda pıhtı oluşumu ve akciğer embolisi, anesteziye bağlı bir takım aksaklıklar yada işlem sırasında kalbin zorlanması gibi durumlar sıralanabilir. Ancak endişe etmenize hiç gerek yok çünkü Estehaircity olarak bizler ameliyattan önce sağlığınızı tehlikeye atabilecek her durumu araştırıp sizleri bilgilendireceğiz. Böylelikle vücudunuz işleme hazır hale geldiğinde operasyon gerçekleştirmiş olacağız. Mide küçültme ameliyatı fiyatı ne kadar veya mide balonu ameliyatı fiyatları gibi sorularınız içinse sizlere mide küçültme ameliyatı fiyatları 2018 başlığı hakkında yaptığımız muayeneler sonucunda kesin bir bilgi vermiş olacağız.

Mide Küçültme ve Balon