Artroskopik Diz Cerrahisi

Artroskopi adı verilen bir cihaz yardımıyla gerçekleştirilen diz cerrahisi işleminde dizde bulunan hasarlı menisküs bölgesi tamamen veya kısmen temizlenmektedir. Bu şekilde bir tedavi yönteminin uygulanması hastalara acı ve ağrı vermeden oldukça kolay bir yöntem olurken hastalığın tedavisinde de birçok kolaylık sağlamaktadır. Kapalı diz ameliyatı olarak adlandırılan bu yöntem artroskopik diz cerrahisi tarafından yapılmaktadır. Diz cerrahisi ve artroskopik cerrahi uzun yıllardır hastalara umut ışığı olup merkezimizde hekimlerimiz tarafından başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir. Artroskopi yöntemi omuz çıkıklarında artroskopik cerrahi adı altında da sıkça uygulanmaktadır.

Diz Cerrahisi Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

Diz bölgesinde hasarlı bir kıkırdak varsa bu yöntem mutlaka uygulanmalıdır. Eğer ameliyattan kaçınıyorsanız da hareketlerinizi kısıtlamak, fiziksel terapiye başvurmak veya çeşitli ilaçları kullanmak gibi yollara başvurabilirsiniz. Ancak şu asla unutulmamalıdır ki bu tür rahatsızlıklarda en kalıcı yol teknolojinin nimetlerinden faydalanmak olacaktır. Bu sebeple Estehaircity hekimleri ile yürüteceğiniz çalışmada en sağlıklı sonuca ulaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Diz Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Uygulanmaktadır?

Hastamızın isteğine göre lokal veya genel anestezi yöntemi ile başlanacak işlem sonrasında hekimlerimiz siz hiçbir şey hissetmezken operasyonu çoktan gerçekleştirmiş olacaktır. İşlem gerçekleştikten sonra ise aynı gün içerisinde rahatlıkla evinize geri dönebileceksiniz. Doktorunuz izin verene kadar ve en az 2-3 gün kendinizi yormadan istirahat ettiğinizde iyileşme dönemini başarılı bir şekilde geçirmeye başlamış olacaksınız.

Eve gittiğinizde başlayacak olan iyileşme süresince diğer dikkat etmeniz gereken noktalar ise;

  • Normal adımlar atana kadar koltuk değneği kullanmalısınız
  • Dizin kalçadan yüksekte olmasını sağlamalısınız
  • Ameliyattan sonra kendinizi hazır hissettiğiniz en yakın sürede dizinizi bükmelisiniz
  • Ameliyattan sonra gerçekleşecek olan belirtiler geçene kadar mutlaka dizinize buz tedavisi uygulayın
  • Kıkırdak tedavisi olduysanız doktorunuz daha uzun süre koltuk değneği kullanmanızı isteyecektir.
  • Ameliyattan sonra 4ncü günde bandajı değiştirin ve gazlı bezle üzerini kapatmaya özen gösterin

Evde yapılması gereken tedavi yöntemleri genel olarak belirlenen kriterlerdir ancak doktorunuz farklı bir yönteme başvurmanızı söylüyorsa mutlaka onu da dikkatli bir şekilde uygulamalısınız. Kapalı diz ameliyatı fiyatları ve kapalı diz ameliyatları 2018 fiyatları içinse merkezimizde bulunan hekimlerden muayene sonucu en net bilgiyi alabileceksiniz.