Omuz Cerrahisi

Vücudumuzda bulunan eklemlerin en esnek olanı omuzdur. Kolun istenilen yönde hareket etmesine olanak sağlayan bu yapı üzerinde bazen sorunlar ve istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Omuz yapısal olarak esnek bir forma sahip olduğu için hasar görme ve yaralanmaya oldukça yatkındır. Omuzda oluşan herhangi bir durumu artroskopi ismi verilen cerrahi bir müdahale ile ortadan kaldırdığımızda istediğiniz gibi hareket kabiliyetini geri kazanacaksınız. Merkezimizde gerçekleştirilen operasyonda omuz cerrahisinde en iyi doktor ile çalışmakta ve sizlere profesyonel bir hizmet vermekteyiz. Omuz cerrahisi sonrası rehabilitasyon ise ameliyattan sonra sıkı takip edilmesi gereken bir süreçtir ve uzmanlarımız bu konuda da en az ameliyat süreci kadar titiz davranacaktır.

Artroskopi Nedir?

Omuz artroskopik cerrahi yöntemi ile küçük kesi işlemi sayesinde omuz ekleminin içi açılmaktadır. Bu işlemin gerçekleşmesi içinse artroskop denen uzun, ince ve ışıklı bir cihaz kullanılmaktadır. Ameliyat sırasında kullanılan bu cihaz eklem içindeki görüntüleri video sistemi ile monitöre yansıtmaktadır. Bu sayede de omuz içerisinde gerçekleşen hasar ve problem kolayca saptanmaktadır. Ayrıca bu operasyonda oldukça küçük kesiler atılarak işlem gerçekleştiği için iyileşme sürecide oldukça kısa sürmektedir. Ameliyat öncesinde ise hiçbir ağrı hissetmeden operasyonu tamamlamamız için anestezi altında bir süreç işlenecektir.

Donuk Omuz Cerrahisi Nasıl Bir Tedavi Yöntemi İzler?

Donuk omuz hastalığı genelde 40 ile 65 yaş arasındaki kadınlarda görülmektedir. Donuk omuz rahatsızlığını tetikleyen en önemli faktör şeker hastalığıdır. Bunun dışında kalp ve meme cerrahisi, tiroit bezi rahatsızlıkları, felç gibi durumlarda donuk omuz rahatsızlığını tetiklemektedir. Eklemi çevrelemiş halde bulunan yumuşak dokular özellikle eklem kapsülünün sertleşmesiyle oluşmaktadır. Kısalmış ve kalınlaşmış olan bu yapılar omuz hareketini ciddi oranda etkilemektedir. Gece ağrılarını oldukça dayanılmaz hale getiren hastalıkta omuz hareketleri herhangi bir yönde ağrılı şekilde devam etmektedir. Tedavi içinse öncelikli olarak cerrahi dışı yöntemlere başvurulur. Ağrı kesici ilaçlar ve kortizon enjeksiyonları ile kontrollü şekilde gerçekleştirilen tedavi oldukça önemli olmaktadır. Özenle gerçekleştirilen egzersizler ve buz uygulamaları da etkili olacaktır. Omuz cerrahisi Kadıköy, Ataşehir ve Pendik gibi bölgelerden bize rahatlıkla ulaşabilir ve daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.