Lazer Ve Göz İçi Lens

Günümüzde teknoloji gelişip yenilikler artarken her güzelliğin bir zararı olduğu gibi bunlarda insan vücudunun çeşitli bölgelerine zarar vermektedir. Bilgisayar başında oturmak bel eğriliğine sebep olmakta ve bu sebeple boyun düzleşmesi çağı hastalığı arasına girmektedir. Örnekler daha çok çoğaltılabilir ancak göz bozuklukları listemizin en üst ve önemli sırasında yer almaktadır. Sürekli ekrana odaklanmaktan yada uzun süre araç kullanmaya bağlı olarak gerekli olan görme mesafesi göz içerisinde problemlerin yaşanmaya başlamasıyla gün geçtikçe daha da kısalır ve kişiler eylemlerini gerçekleştirmekte oldukça zorlanırlar. Lazer astigmat, hipermetrop ve miyop gibi hastalıkların tedavisi için uygun görülse de bazı gözlerde lazer uygulaması yapılamamaktadır. O zamanda merkezimizde gerçekleştirdiğimiz göz içi lens uygulaması devreye girmektedir. Estehaircity hekimleri gerekli ön muayeneleri yaptıktan sonra eğer işlem için herhangi bir engeliniz yoksa yöntemi profesyonelce uygulamaya başlayacaklardır.

Lazer Göz Çizdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lazer göz ameliyatı, birçok göz bozukluğunu düzelten bir etkiye sahiptir. Göz çizdirme ameliyatı miyop, astigmat ve hipermetrop tedavisi için uygulanmaktadır. Zaten saydığımız 3 göz bozukluğuna sebebi aynıdır ve aynı durum sebebiyle meydana gelmektedir. Göze gelen ışık kornea bölümüne geldiği zaman yanlış şekilde kırılır ve göz hastalıkları oluşmaya başlar. Lazer göz ameliyatı olanlar sonrasında oldukça memnun kalırken lazerle göz derecesi de azami seviyeye indirilebilmektedir. Lazer Göz tedavisi ülkemizde oldukça yaygın olduğu için hekimlerimizde bu hizmeti sizlere en doğru şekilde vermektedir. Lazer göz ameliyatında bayıltılır mı yada farklı bir yol mu izlenir gibi sorularınız içinse hekimlerimizden detaylı bilgi alabileceksiniz.

Göz içi lens ise merceği buğulanmış olan hastalara uygulanmaktadır. Çünkü buğulanmış mercek hastaların renkleri ve çeşitli şekilleri görememesini sağlar. Yaşam kalitesini düşüren bu durum için uygulanan göz içi lens yöntemi, hastanın günlük yaşamı içerisinde yaşam kalitesini düşüren ve buğulanan merceğin çıkarılıp yerine kalıcı lens yerleştirilmesi işlemidir. Göz içi lens ameliyatı sonrası hastalarımız gördükleri netlikten memnun olurken, göz içi lens çeşitleri ve en iyi göz içi lens markası hakkında da sizleri bilgilendireceğiz.Göz içi lens kullananlar yaşam kalitelerini yükselttiği gibi böyle bir problemle karşı karşıya kaldıysanız sizlere de yardımcı olmak için merkezimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Bunun yanında lazerle göz eti ameliyatı da oldukça rağbet gören uygulamalarımızdan biridir. Lazer göz ameliyatı fiyatları 2018 ve lazer göz çizdirme fiyatları içinse hekimlerimizden en doğru bilgileri alabileceksiniz.

Hipermetrop , astigmat, miyop tedavisinde tüm dünyada uygulanan en doğru yöntem laserdir. Göz içi lensi; laser ameliyatına uygun olmayan kişilere önerilir. Ön muayene ve tetkikler neticesinde kornea dokusu kalınlığı yeterli olan kişilere diyabetik ve romatizmal hastalığı olmayan kişilere -10 diyoptriye kadar miyopisi olanlar +4 diyoptriye kadar hipermetropisi olanlar -6 diyoptriye kadar astigmatı olanlar bu operasyonu gerçekleştirilebilir. Bu işlem için uygulanan laser cihazları çok önemlidir. Dünyaca (FDA) belgeli onaylanmış cihaz olan excimer laser cihazı ile çok üstün başarılar sağlamış bulunmaktayız. Laser ameliyatı ileriki senelerde göreceğimiz göz tedavilerine ( katarakt) engelleyici bir sebep değildir.Astigmat rahatsızlığı olan, 1-7 derece hipermetrop, 1 ile 10 derece miyop hastalarına uygulama yapılabilir. Göz retinanız uygun ise ilerki yıllarda gereksinim duyulursa tekrar laser tedavisi yapılabilir. Laser sonrası renk körlüğü oluşumu mümkün değildir, bu tedavi sırasında damlalı anestezi uygulandığı için acı ve ağrı hissedilmez. Operasyon sonrasında birkaç ay göz damlası kullanması gerekmektedir.