Multifocal

Kişilere katarakt teşhisi konduktan sonra ameliyatın ardından gözlük kullanıp kullanmama istekleri doktorumuz tarafından sorulmaktadır. Eğer hastaya fako ameliyat yapıldıysa özellikle yakın ve uzak için gözlük kullanımı zorunlu olup bir ay içerisinde yeni göz numaraları belirlenmektedir. Ancak hasta ameliyat ardından gözlük kullanmak istemiyor ve normal şekilde yaşamına devam etmek istiyorsa gelişen teknoloji sayesinde birçok yöntem sizi gözlükten kurtarmaya yeterli olacaktır. Hem gözlüklerden hem kataraktan kurtulan kişiler için geliştirilen özel lenslere Multifocal lens adı verilmektedir. Lenslerin göze uygunluğu muayene ardından belirlenecek olup uzmanlarımız kornea topografilerini değerlendirecektir. Bu sayede katarakt sorunundan kurtulurken ilerleyen evrede gözlük takmaktan da kurtulabileceksiniz. Multifocal lens nedir diye soran hastalarımıza lenslerin sağladığı faydaları anlattığımızda oldukça mutlu olmaktadırlar. Multifocal lens fiyatları ve içerikleri ise bazı faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Multifocal Lenslerin Avantajları Nelerdir?

Multifokal katarakt ameliyatı sonrasında hastalar için oldukça fayda sağlayan bir lens çeşididir. Ameliyattan sonra belirlenecek olan lens numaranıza göre ayarlanan lensler özel olarak üretilmiş ve üzerinde bulunan çeşitli halkalar klasik lenslerin aksine birçok odak noktasının oluşmasını sağlamaktadır. Lensin üzerinde bulunan halkalar bir kısmın yakını bir kısmınsa uzağı görmesi için özel olarak ayarlanmıştır. Ayarlanacak lenslerin numaraları titizlikle hesaplanmalıdır. Çünkü en ufak bir oynamada hastalar sosyal yaşantısında yaşayabilirler. Uygun olan kişilerde katarakt ameliyatı sırasında gözünün içine yerleştirilen bu lensler gözlüğü hayatından çıkarmak isteyen kişiler için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Burada diğer önemli faktörler hastanın tedavi olduğu merkez, hekimin profesyonelliği ve doğru mercek seçimidir. Estehaircity sizler için tüm en iyileri bir araya getirecek ve denizin yeşiline mavinin tüm renklerine rahatlıkla şahit olabileceksiniz.

Multifocal lens kesinlikle hayatı kolaylaştıran bir teknoloji ve uzmanlıkla yerleştirildiğinde %100 sonuç vermektedir. Fakat hasta lense uygun bir göz yapısına sahip değilse multifokal çok odaklı gözlük kullanması yararlı olacaktır. Multifokal çok odaklı gözlük çeşitleri farklı şekillerde ve istediğiniz tasarımlarda yapılmaktadır. Camlar yakın ve uzak dengesine ayarlanarak hastaların birden fazla gözlük kullanmasının önüne geçen bu mercekler multifokal gözlük camı olarak hastalar tarafından oldukça rağbet görmektedir.

Tüm bunlar hakkında hekimlerimizden bilgi almak ve multifokal ameliyatı fiyatları 2018 için merak ettiklerinizi öğrenmek isterseniz sizleri merkezimizde sağlığınıza kavuşturmaktan mutluluk duyacağız.

Katarakt ameliyatlarında kullanılan mercek türlerine göre adlandırılmış tedavi türüdür. Hem yakını hem uzağı görmeyi sağlayan göz içi merceğidir, bu merceğin kullanılması vasıtası ile hastalar hem uzağı, hem de yakını görme kalitesi ile yükseğe ulaşma imkanı olmuştur.