Presbiyopi

40 yaş ve üzerindeki kişilerde oluşmakta olan presbiyopi rahatsızlığı aslında çoğu kişinin dert yandığı yakını görme bozukluğu anlamına gelmektedir. Presbiyopi tedavi yöntemi konusunda oldukça gelişmiş teknolojiyi bünyesinde barındırmakta olup presbiyopi tedavisi adı altında birçok hastamızı istedikleri net görme seviyesine kavuşturmaktayız. Estehaircity merkezine gelen hastalarımız presbiyopi nasıl tedavi edilir dendiği zaman hekimlerimiz en anlaşılır şekilde tedavi sürecini ve muayene sonucunda yapılacakları anlatmaktadırlar. Eğer sizlerde presbiyopi tedavisi nedir diye soruyor ve ihtiyacınız olduğu için merak ediyorsanız İstanbul’un oldukça işlek bir bölgesinde bulunan merkezimize mutlaka başvurmalısınız. Çünkü kişiler başta bu şekilde bir rahatsızlıkla karşı karşıya olduğunu bilmeden presbiyopi nedir ve belirtileri nelerdir diye arama motorunda birçok araştırma yapmaktadır. Ancak en net bilgiye uzman doktorlarımızın bilgileri ışığında kavuşacağınıza emin olabilirsiniz. Presbiyopi ameliyatı olanlar yaşadığı sorundan tamamen kurtulduğunu belirterek presbiyopi çözümü arasında başka tekniklerde bulunmaktadır.

Yakını Görememe Presbiyopinin Çözümü Var!

Presbiyopi cerrahisi, presbiyopi dereceleri ve hastanın göz muayenesine göre seçilmesi gereken tekniği belirleyerek presbiyopi ameliyatları kapsamında operasyonu gerçekleştirecektir. Presbiyopi belirtileri nelerdir diye soracak olursanız yakını görme konusunda ciddi sorunlar yaşanmaya başlamaktadır. Cisimler 50cm’den daha yakına getirildiğinde görüntü bulanıklığı oluşup uzaklaştırıldığında görüntü netleşiyorsa bu durum presbiyopinin en büyük belirtisidir.

Tedavi yöntemleri ise multifokal mercek operasyonu, korneal inlay ve presbylasik lazer yöntemidir. Gözünüzün presbiyopi derecesine bağlı olarak seçilecek tedavi yöntemi belirlendikten sonra uzmanlarımız sağlığınızı koruyarak hasarlı olan bölgeyi onaracaklardır.

Korneal Inlay Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Göz doktorları tarafından oldukça önerilen bu yöntem femtosaniye lazer kullanarak göz yapısına uygun şekilde mikro implant yerleştirilmesiyle gerçekleşir. Göz içerisinde hiçbir şekilde belli olmayan ve estetik bir bozukluk sağlamayan bu işlem sadece belirli merkezlerde ve doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Bu işlemin yanında presbiyopi gözlüğü de kullanılmaktadır. Özel olarak odak noktaları belirlenen bu gözlükler kişilere oldukça fayda sağlamakta ve göz sağlıklarını garanti altına almaktadır. Korneanın yeniden şekillendirilmesi amacıyla uygulanan supracor işlemi de tedavi yöntemleri arasında yer almakta ve merkezimizdeki hekimlerimizce sıkça uygulanan bir yöntem olma özelliği taşımaktadır.

Presbiyopi için İstanbul’un çoğu semtinde bulunan klinik veya hastaneleri tercih edebilirsiniz. Ancak İstanbul en profesyonel doktorlarını bünyesinde barındıran merkezimize mutlaka gelmeli ve verdiğimiz hizmet hakkında hekimlerimizi ve bizi farklılaştıran yönlerimizi birinci ağızdan dinlemelisiniz. Presbiyopi ameliyatı fiyatları hakkında da detaylı bilgi alabileceksiniz.

40 yaş üzeri kişilerde oluşan yaşa bağlı yakını görememe  sorunudur. Kitap, gazete okumada problem yaşayan kişilerde presbiyopi hastalıkları görülebilir. Presbiyopi tedavi yöntemi gözlük, kontakt lens, göz içi lensler, supracor yöntemleridir. Bu tedavilerden en çok tercih edilen supracor tedavisidir. Bu tedavi gözün yakın ya da uzak görüşte ne kadar düzeltme ihtiyacı olduğu sisteme yüklenerek ve kornea buna göre seçilerek uygulama yapılır. Tedavi süresi 4-5 dakikadır. Bir kaç gün boyunca bulanık görebilir ardından mükemmel derecede yakın görme durumu oluşur.