Tüp Bebek

Çiftler evlenip hayatlarını birleştirdikten sonra çocuk hayalleri kurmaya başlamaktadırlar. Çocuk isteği evliliğin ileri safhalarında daha da gündeme geldiğindeyse bazen çeşitli sağlık sorunlarından dolayı çiftler sıkıntılı ve zorlu bir süreç yaşayabilirler. Bu sebeple geliştirilen tüp bebek tedavisi çiftlerin psikolojisini bozmadan ve endişeye kapılmalarına sebebiyet vermeden çocuk sahibi olmalarını sağlamaktadır. Günümüzde pek çok çift bu tedavi yöntemi ile çocuk sahibi olurken bizlerde merkezimizde sağlıkla çocuklarını kucaklarına almak isteyen ailelere uzmanlarımız ile birlikte yardımcı olmakta ve başarılı bir tedavi süreci yürütmekteyiz. Tüp bebek başarı oranı oldukça yüksek olmakla birlikte tüp bebek aşamaları ve tüp bebek aşılama kısmı oldukça önem arz etmektedir. Tüp bebek beslenme tedavisinde bile değişiklik yapmayı gerektiren bir uygulamadır ve merkezimizde tepeden tırnağa her detay sağlıklı bir hamilelik için özel olarak planlanacaktır.

Tüp Bebek Tedavisinde Döllenme Nasıl Gerçekleşir?

Tüp bebek uygulaması içerisinde toplamda 6 aşama vardır ve en önemlilerinden biri döllenmenin gerçekleşmesidir. Klasik tüp bebek yani IVF yöntemi ile döllenme ve mikroenjeksiyon (ICSI) yöntemi olarak iki tip döllendirme metodu bulunmaktadır. Bizler merkezimizde ICS metodu ile döllenme gerçekleştirmekte ve bu işlemi oldukça modern bir laboratuar ortamında tamamlamaktayız. Tüp bebek tedavisi için bu metottan bahsedecek olursak tüp bebek uygulaması içerisinde ICSI yöntemi erkekten alınan spermin bir pipet yardımıyla hızlı bir şekilde yumurtanın içine işlenmesi metodudur. Mikroenjeksiyon modern çağda tüp bebek tedavisi içerisinde en çok kullanılan yöntemlerden olup sperm ve yumurtanın başarılı şekilde döllenip doğru sonuca ulaşılması için gerçekleştirilmektedir. İşlemin en çok kullanıldığı alan ise erkeğin kısırlık problemi yaşadığı tüp bebek tedavileridir. Spermlerde hareketlilik az, şekilleri bozuk ve sayısı az olacağı için ICSI yöntemi tamamen amaca hizmet edecektir. Tüp bebek cinsiyet tercihi seçimine de yeşil ışık yakmaktadır.

Tüplerin ikisi de kapalı olan kadınlarda, çeşitli immünolojik durumlarda, hormon bozukluklarında veya infetilite teşhisi koyulmuş bireylerin çocuk sahibi olması çok güç olduğu için tüp bebek tedavisi uygulanmaktadır.

Tüp bebek fiyatları ve tüp bebek fiyatları 2018 hakkında detaylı bilgiyeyse merkezimizden ulaşabileceksiniz. Tüp bebek tedavisi Kadıköy ve İstanbul’un her semtinden misafirlerimizi merkezimizde ağırlayıp çocuk sahibi olmalarına yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Tüp bebek tedavisi ilk önce muayene, gerekli ilaç tedavisi, takip, yumurta toparlama, embrio transferi ve gebelik testi ile ilerler. Kadında yumurtalık kanallarının tıkalı, hiç olmaması, yumurtanın az olması, erkekte yetersiz sperm, erken menapoz, çikolata kisti gibi durumlardan dolayı doğal yol ile hamile kalınmadığı takdirde yapılacak bir tedavidir.

Baba adaylarından alınacak seçilmiş spermlerin ve anne adaylarından toplanan yumurtaların aynı yere konularak laboratuvar ortamlarında döllenmesi sağlanmaktadır.

ICS’ yöntemi ile (spermlerin yumurta içine özel bir alet ile tek tek yerleştirme sistemi ve döllenmesini sağlama biçimidir.)