cilt lekeleri temizleme

Leke Temizleme Yöntemlerinden Hangisi Daha Başarılı?

Leke Temizleme Yöntemlerinden Hangisi Daha Başarılı?

Yaz bitti ve her güzel şeyin sonu olduğu gibi güneşin mükemmel ışıltısının da bir karşılığı var.. Cilt lekeleri! Muazzam güzellik için oldukça önemli olan pürüzsüz ciltler eskiden sadece hayal edilir ve ulaşılamaz olurken bugün herkes istediği leke tedavisini yüzüne kolayca uygulayabilmektedir. Estehaircity olarak merkezimizde sunduğumuz hizmette cildinizdeki problem karşılığında nasıl bir yol izlenmesi kararlaştırılarak en doğru şekilde uygulanacaktır.

Cilt Lekelerinin Temizliği İçin Hangi Yöntem Seçilmeli?

Öncelikle cildinizdeki lekeler yüzeysel mi yada derin mi sorusunun cevabı bulunarak işleme başlanmalıdır. Leke tedavisinde genel olarak kombine tedavi çeşitleri daha iyi sonuç vermektedir. Bu sebeple yalnızca peeling değil diğer tedavi çeşitlerini de beraberinde uygulanması gerekecektir. Sonrasında ise peeling, mezolift, mezoterapi, lazer veya karbonpeeling tedavilerinden herhangi biri seçilecektir. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki güneş hasarına ve yaşlılığa bağlı olarak oluşan lekelerde en etkili yöntem lazer tedavisidir. Son yılların oldukça tercih edilen leke tedavi yöntemlerinden biri olan lazer tedavisinde cildinize zarar vermeden yenilik sağlanmaktadır.

Uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen aqua peel işlemi de gözenekleri açıp cildinize canlılık kazandıracaktır. Bunların yanı sıra hydrafacial gibi yöntemler var biliyorsunuz ki ama bunlar lazere göre daha yüzeysel bir işlem gerçekleştirmektedirler. Çeşitli seanslarla tekrarlanacak bu işlemleri tercih edebileceğiniz gibi fraksiyonel laser tedavisi de cildinizi ve sizi oldukça mutlu edecektir. Son dönemlerde oldukça tercih edilen ve trombositlerinizden alınan zengin kan içeriğiyle hazırlanan PRP tedavisini de tercih edebilirsiniz. Ancak başta olduğu gibi yine tekrarlamamızda fayda var öncelikle cildinizin problemi belirlenmeli ve yağlılık oranı ölçülmelidir. Ona göre cilt nemliliği için ayrı yöntemler uygulanarak da işleme devam edilebilir.

Altın iğne veya enzimatik peeling yöntemleri de leke temizlemede en iyi yöntemlerdir. Merkezimizde cilt temizliği için herhangi yöntemlerden birini uyguladığınızda sonrasında özellikle yaz ayları için çeşitli koruyucu kremler ve maskeler kullanmalısınız. Cildinizi sürekli nemlendirerek canlı ve taze kalmasını sağlarken seansları aksatmadan ihtiyacınız olan vitamin ve mineral dengesini tedaviler sayesinde sağlıklı şekilde elde edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir