Mide Küçültme Ameliyatları Hakkında Her Şey

Mide ameliyatı, mide küçültme veya tüp mide olarak da bilinmektedir. Tüm dünya ve ülkemizde oldukça sık uygulanan mide ameliyatı laparoskopik bir işlemdir. Mideyi ince uzun bir muza çeviren bu operasyon sonucunda kişiler normal düzeyinde yemek yiyerek sağlıklı bir bedene kavuşmayı amaçlamaktadırlar.

Hareketsizlik ve aşırı stresten kişiler sürekli yemek yemeye başvurduğu için teknoloji obezite sorununa sessiz kalmamıştır. Geliştirilen teknoloji ve tıp teknikleri birleşerek insan hayatında çığır açan bir yöntem olan mide küçültme ameliyatları uygulanmaya başlamıştır. Obezite cerrahisi olarak bilinen mide küçültme ameliyatları kilo verimini başarılı şekilde gerçekleştirmek için besin emilimi ve gıda alımını kısıtlamayı amaçlamaktadır. Tüp mide ameliyatı, mide kelepçesi ameliyatı ve gastrik bypass obezite cerrahisi kapsamında kişileri istedikleri sağlık düzeyine ve görünüme kavuşturmaktadır. Mide küçültme ameliyatı yaptıranlar merkezimizden oldukça memnun ayrılırken mide küçültme ameliyatı sonrası kaçak veya mide balonu takıldıktan sonra beslenme konularında bilgilendirilip endişeleri hakkında da doğru bilgilerle aydınlatılmaktadırlar.

Mide Balon Taktırmak Tehlikeli Mi?

Mide küçültme ameliyatları tam anlamıyla cerrahi operasyonlardır. Bu sebeple de her operasyonda olduğu gibi mide ameliyatında da genel olarak bir takım riskler bulunmaktadır. Çeşitli enfeksiyon, kanama, kan pıhtılaşması ve akciğer veya solunum yolu sıkıntıları görülmektedir. Ama bunların tamamı genel olarak görülmesi muhtemel risklerdir. Saydığımız risk faktörleri ameliyatın yöntemine ve kişiden kişiye göre değişmektedir. Obezite cerrahisinde başarıyı etkileyen en temel faktör öncelikle uzmanın başarısı sonrasında ise hastanın genel sağlık durumunun doğru şekilde tespit edilmesine bağlıdır. Çoğunlukla başarılı geçen operasyondan sonra kişiler hayatındaki farklılığı oldukça kısa sürede hissetmektedir.

Cerrahi Ameliyatlardan Birisi: Mide Küçültme Ve Mide Balonu Ameliyatları Ne Kadar?

Zayıflama ameliyatı fiyatları hakkında net bir bilgi vermek yanlış ve etik bir davranış olmaktadır. Çünkü ameliyat öncesinde kişinin sağlık durumu tamamen tespit edilmeli ve ameliyat için gereken koşullar sağlanmıyorsa ekstra tedaviler uygulanarak ameliyat gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple de sürece uygun olarak fiyatlar değişmekte ve bazen çok farklı fiyat sonuçları çıkmaktadır. O yüzden fiyat hakkında en doğru bilgiyi merkezimizde bulunan hekimlerimizden alabilir ve operasyon detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir