saç dökülmesi

Saç Dökülmesine Kesin Çözüm Nedir?

Saç Dökülmesine Kesin Çözüm Nedir?

Saç dökülmesinin sebepleri bu sorunu yaşamaya başlayan veya tamamen yaşayan kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Aslında saç dökülmesi sorunu çoğu zaman özellikle erkeklerde genetik faktörlere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Çoğu kesimde de erkek tipi saç dökülmesi yaşanmaktadır. Ergenlikten sonra erkeklerin saçı genellikle incelmeye başlar ve 20li yaşlara gelindiğinde erkek tipi dökülme baş gösterir.

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Hormonlar tarafından dökülmeye sebep olan durum ise DHT adlı hormondur. Dökülme sürecini destekleyen bu hormon sebebiyle saç kökleri küçülmeye başlamaktadır. Tabi ilerleyen zamanlarda saçlar daha da zayıflayacağı için büyüme durur ve dökülme evresi başlar. Genetik ve hormonel faktörlerin dışında da halk arasında efsane haline gelen bazı durumlar vardır. Saç boyası kullanımı, saçları çok sık yıkamak ve jöle kullanmak, stres, zayıf saç derisi hijyeni dökülmeyi desteklemektedir.

Bu tip durumlarla karşılaşmadan farklı çözüm önerileri getirebilir hatta çoğunu evde uygulayabilirsiniz. Saç dökülmesine karşı kür oldukça etkili yöntemlerden biri olup Hindistan cevizi ve zeytinyağı ile hazırlanan pek çok tarif bulunmaktadır. Saç dökülmesi için vitamin amaçlı eczaneden B12 ampulleri alınıp badem yağı içerisinde karıştırılarak da saça belirli periyotlarda sürülebilir. Bu sayede saçlarınızı güçlendirip saç köklerini canlandırırken var olan saçlarınıza ışıltı da kazandırabilirsiniz. Bunun dışında neler uygulanır diye sorulacak olursa eski zamanlardan beri biberiye yapraklarının saç dökülmesinde kullanıldığını bilmenizde yarar olacaktır. Kısık ateş üzerinde ortalama 20 dakika kaynatılan bu yaprakların suyu ile her gün saçınızı durulayabilir ve biberiye suyunu oldukça doğal saç kremi olarak kullanabilirsiniz.

Ancak bu yöntemlerin çoğu kişiden kişiye değişen saç yapılarına tamamen iyi gelmeyebilir. Bazısına ışıltı kazandıran kürler bazısında istenmedik sonuçlar doğurabileceğinden kullanacağınız krem veya karışımları doktorunuza başvurarak kullanmalısınız. Bunun dışında da en etkili ve kesin çözümün saç ekim yöntemleri arasında olduğunu unutmamalısınız. Fue ile saç ekimi sonrası gözlenen etki istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlarken saç ekim fiyatları 2018 hakkında uzmanlarımızdan derinlemesine bilgide alabileceksiniz. Sizler için titizlikle çalışan Estehaircity ile güzellik ve ışıltılı saçlar sizinde kapınızı çalacak!

Saç dökülmesi ile ilgili diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir