Saç Ekimi Hakkında En Çok Merak Edilen Soruların Yanıtları

Saç ekimi operasyonuna karar vermek kişiler için oldukça önemli bir tercihtir. Ancak istenilen operasyona karar verildiğinde çeşitli kaygılarda kişilerin kafasını karıştırmaktadır. Bizler de kaygılarınızı alıp götürmek ve sizleri Estehaircity’de ağırlamak adına saç ekimi konusunda en merak edilen soruları sizler için derledik. Diliyoruz ki sorularımızın cevapları aklınızdaki soru işaretlerini götürür ve karar verme süreciniz kolaylaşır. O zaman hep birlikte sorulara göz atalım!

Saç ekimi yapıldıktan sonra saçlarda tekrar dökülme yaşanır mı?

Başarılı şekilde gerçekleştireceğimiz saç ekimi işleminden sonra iyileşme sürecinin birkaç evreden oluştuğunu bilmeli ve buna uygun olarak hareket etmelisiniz. Bu süreçlerin bazı bölümlerinde de az şekilde görülecek dökülmeler yaşanmaktadır. Fakat bunun geçici bir dökülme olduğunu bilmeli ve endişeye kapılmamalısınız. Her saç ekiminden sonra genel olarak 2 ile 4 hafta arasında ve sonunda geçici bir takım dökülmeler yaşanmaktadır ama bu operasyonun başarısız geçtiği anlamına gelmemektedir.

FUE yöntemiyle saç ekimi gerçekleştirildiğinde başarısız sonuçlar alınır mı?

Hastalar genelde saç ekimi yapılsa bile sonrada dökülme yaşanmasından korkmaktadır. Başaralı bir ekim operasyonundan sonra yok denecek kadar az başarısızlık görülmektedir.

Hangi sağlık sorunları ekim yapılan saç bölgesinde dökülmeye sebep olmaktadır?

Ender olarak görülse de bazı sağlık durumlarını saç ekimlerini etkileyebilir. Diffüz Alopecia Areata formları tekrar saç dökülmesi gözlenmesine sebep olmaktadır. Ancak bu durum çok çok az görülen bir sorundur.

Hayat tarzımız ve beslenme alışkanlıklarımız FUE yöntemiyle saç ekiminden sonra tekrar saç kaybı yaşamamıza neden olur mu?

Sigara ve belirli ilaç kullanımına bağlı olarak saç dökülmeleri kendini tekrar edebilir. Saç ekimi sonrası spor ve beslenme alışkanlıklarınızı sağlıklı yönde değiştirmeniz saçlarınız için yararlı olacaktır.

FUE ile saç ekimi can acıtır mı?

Operasyonda hissedilen acı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. İşlemin yapılacağı bölge lokal olarak uyuşturulur ve operasyona başlamadan enjekte edilmiş anestezi bir takım rahatsızlık verebilmektedir. Ancak işlem sırasında herhangi bir ağrı veya sızı hissedilmemektedir. FUE yöntemi ile saç ekimi sonrası ağrısız bir süreçte iyileşme dönemine girmiş olacaksınız.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir