Saç Ekimi

Son yıllarda oldukça tercih edilen ve üzerinde birçok yenilikler yapılan saç ekimi işlemi kişilerin saçsızlık problemini çözmede kullanılan önemli yöntemlerin başında gelmektedir. Çoğu saç dökülmesi bölgesel olarak başladığı içinde genel olarak saç ekimi bölgesel olarak yapılmaktadır. Literatür içerisinde yer alan bilgide bu durumu doğrular niteliktedir ve enseden alınan saçların dökülmediği
tespit edilmiştir.

Genetik nedenlerin yanında yaşamın getirdiği stresli ortam, dengesiz beslenme ve yanlış saç bakım ürünleri kullanılması sonucu saç dökülmesi yaşarız. Erkek ve kadın her iki cinste de saç dökülme problemleri yaşanır.

Günümüzde saç dökülmesi ve kellik ilerleyen teknoloji ile birlikte ortadan kaldırılmaya hedeflenmiş çalışmalar yapılmaktadır. Saç ekimi, seyrelme, saç aralığı ve kelliğe doğru ilerleyen bölgeleri dökülmemeye kodlanmış olan saç köklerinin dökülen kısmı transfer işlemidir.

Saç ekimi yapılacak alan planlanarak maximum greft alımı ile tek seansta doğal görünüm, sıkı, yoğun ve kişiye en çok yakışan görünüme kavuşturulur.

Hedefimiz kişi aynaya baktığında veya kuaförüne gittiğinde saç ekimi operasyonu geçirdiğini anlamayacak şekilde en doğal görünümü sağlayarak saç ekimi operasyonunu başarı ile gerçekleştirmektir .Bu hedefimizi gerçekleştirmenin yolu ise uygun koşullarda profesyonel uzman hekimler ile steril ameliyathane şartlarında hijyenik şekilde hizmet verilmesi ile sağlanır.

Günümüzde 2 teknik vardır bunlar;  fue ve fut tekniğidir. Genellikle fue tekniği tercih edilmektedir. Hem sonuçları daha başarılı ve daha iyi, hem de fue tekniği estetik görünüm açısından istediğimiz sonucu vermektedir. Buradaki en önemli konu, ense yani donör bölgemize zarar vermeden köklerin sayısı dikkatlice hesaplanarak, transfer yapılacak bölge kişiye özel hesaplanmalı ve planlanmalıdır.

Kişiden kişiye değişmekle birlikte olan kıl yapısı, kişinin kendini sağlayacağı avantajlardandır. Hastanın çoklu kök sayısı ne kadar fazla ise o kadar doğal görünümlü bir saç ekimi operasyonu olur.

Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?

Saç ektirme işleminin avantajlarından önce işlemin nasıl gerçekleştiğini bilmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Estehaircity olarak öncelikle yapılan işlemin cerrahi bir müdahale olduğunu bilmenizde yarar vardır. Ancak deneyimli ekibimiz ve uzmanlarımızla bu süreci başarı ile atlatıp herkeste olduğu gibi sizlerde de kusursuz saç ekimi sonuçları alacağız. Yapacağımız işlem sırasında uzmanlarımız vücudunuzun belirli bölgelerinden saç kökleri alacak ve bir dizi işlemle kellik görülen bölgeye ekleyecektir. Bu şekilde saç ekimi öncesi ve sonrası yaptığımızda belli bir müddet sonra farkı kendi gözlerinizle görmüş olacak ve verdiğimiz hizmetten oldukça memnun kalacaksınız.

Saç ekimi fiyatları hakkında da sizleri bilgilendirecek olan ekip arkadaşlarımız her şeyin olması gerektiği gibi gerçekleştiği bir saç ekim merkezi içerisinde olmanızı sağlayacak. Saç ekimi İstanbul dendiği zaman akla ilk gelen isimlerden olmamızın yegane sebebi sizlere değer vermemiz ve işimizi titizlikle sürdürmemizdir. Sıkça merak ettiğiniz saç ekiminden sonra gözle görülen değişiklikler, saç ekimi sonuçları, saç ekimi aşamaları, tedavide oldukça sık kullanılan bir metot olan Fue yöntemi ile saç ekimi sonrası görülen değişiklikler ve saç ekim yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeye, aklınıza takılan her soruya bizlere danışarak cevap alabileceksiniz.

İstanbul’da böyle bir işlem gerçekleştirme isteyen ama çoğu merkeze güvenemeyen müşterilerimiz özellikle bölge olarak saç ekimi Ataşehir ve çevresinde bizlerle buluşmaktan oldukça mutlular. Çünkü sadece yapılan işlem için sizleri bilgilendirmekle kalmıyor bunun yanı sıra saç ekimi fiyatları ve güncel olarak saç ekim fiyatları 2018 hakkında da işleme başlamadan önce bir bilgilendirme görüşmesi gerçekleştiriyoruz. Böylelikle hem fiyat konusunda hem de saç ekimi bandaj yöntemi, saç ekimi can acıtır mı, saç ekimi çıkış süresi yada saç ekimi caiz mi gibi sorularınıza cevap veriyoruz. Bizlere iletişim adresimizden ulaşabileceğiniz gibi saç ekimi canlı destek hattı üzerinden de ulaşabileceksiniz. Böylelikle bünyemizde bulunan alanında uzman saç ekimi doktorları sizlere yardımcı olacak ve istediğiniz görünüme sağlıklı bir şekilde kavuşacaksınız!

SAÇ EKİMİ KİMLERE YAPILIR?

  • Erkek tipi önden enseye doğru dökülme yaşayan bay veya bayanlara saç ekimi yapılabilir.
  • Yanıklara ya da trafik kazası sonucu oluşmuş saç kaybı yaşayan kişilere saç ekimi yapılabilir.
  • Enfeksiyonlara bağlı olarak lokal dökülme yaşayan kişilere saç ekimi yapılabilir.
  • 20 yaş üzeri gelişimini tamamlamış kişilere saç ekimi yapılabilir.

SAÇ EKİMİ OPERASYON SÜRECİ

1.Aşama: Hasta operasyona alınmadan önce arşivde saklanmak üzere fotoğrafları alınır. Daha sonra saçlar kısaltılır. Bölgeye lokal anestezi uygulanır.

2.Aşama: Dökülmemeye kodlanmış olan greftler özenle çoklu kökler seçilerek özel solisyonlar içerisine konulur. Alınan greft sayısı tamamlandığında hastamız dinlendirilmek üzere bir yemek arası verilir.

3.Aşama: Daha sonrasında mikro motorlar ile düzgün ve kişiye özel saç derisinde kanallar açılır.

4.Aşama: Planlama yapılarak dışarıya alınan greftler kanallara yerleştirilir.( kişiye özel dendiğinde açılacak kanallar saçın ne tarafa doğru taradığı, saç yapısının dalgalı ve kıvırcık olması, saç kıllarının ince ya da kalın yapıda oluşuna göre ön saç çizgisi alanına yerleştirilir.)

5.Aşama: Operasyon bittikten sonra özel losyonlar ile sterilize edildikten sonra alınan kısma bandajlama yapılır, sonrasındaki günlerde neler yapılması gerektiği bilgileri aktarılır. Saçları ekilmiş bir şekilde aynı gün içinde evine dönebilir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1-Fue yöntemi ile saç ekimi sonrası saç çizgisi ve yoğunluğu doğal görünüyor mu?

Yanıt: Profesyonel ve güvenilir uzmanlar tarafından yapılan fue yöntemi, ekim öncesi planlamasında kişiye özel saç çizgisi, arzu edilen saç yoğunluğuna göre en doğal görünecek şekilde belirlenmektedir.

2-Saç ekimi işlemi sırasında her hangi bir ağrı, acı hissediliyor mu?

Yanıt: Hayır, işlem lokal anestezi ile yapıldığından herhangi bir acı veya ağrı hissedilmemektedir.

3-Saç ekimi işlemi ortalama kaç saat sürmektedir?

Yanıt: Kişiye bağlı olarak alınacak greft sayısına göre planlama yapılır.4000-4500 greft transfer yaklaşık 6 saat sürmektedir.

4-Saç ekimi işleminde herhangi bir kesi yapılıyor mu?

Yanıt: Eski teknik olan fut yönteminde kesi ve dikiş izleri olmaktadır. Bugünkü fue tekniği işleminde herhangi bir kesi ve iz olmamaktadır.

5-Saç ekimi işlemi sonrasında hastanede yatılıyor mu?

Yanıt: Hayır, işlem sonrasında hastanede yatmaya gerek yoktur. İşlem sırasında alım yapılan donör bölüm, özel bir sıvı olan solisyon ile temizlenir ve kapatılır. Dış bölge ile temas kesilir, estetik bir görünümde evine gidebilir.

6-Saç ekimi işlemi sonrası kişi sosyal hayatına ne kadar sürede dönebilir?

Yanıt: Kişi 2 gün sonra sosyal hayatına dönebilir.

7-2 seans saç ekimi kimlere önerilir?

Yanıt: Dökülen alanı çok fazla takriben 2 avuç içini geçen dökülme yaşayan kişilere tek seansta maximum greft çalışılsa da zaman ve donör bölgesinden alınan greft sayısı yeterli gelmeyebilir. Bu gibi hastalara planlama yapılarak önden arkaya doğru maximum 4500 greft ekimi yapıldıktan sonra 6. ay dokular kendini onardıktan sonra geri kalan açık bölgeye 2.seans uygulama yapılır.

8-Saç ekim operasyonu kimlere yapılmaz?

Yanıt: Şeker seviyesi yüksek olan yani, insülin iğnesi kullanan kişilerde yara oluştuktan sonra iyileşme süreci geç olduğundan kişilere saç ekimi önerilmez.

9-Saç ekimi yapan kişi spora ne zaman başlayabilir?

Yanıt: Spor sırasında aşırı zorlanmaktan dolayı damarlarda genişleme ve kan pompalamasında hızlanma olacağından, ekilen saç köklerinin yerinden oynamasına sebep olabilir.

20 gün sonra kökler doku ile birleştikten sonra spora başlayabilir.

 

[ratings id=”1″]