Mezoterapi tekniği, Dr. Michel Pistor tarafından 1952 yılında Fransa’da ortaya çıkarılmıştır.1987 yılında  Fransız Tıp Akademisi tarafından geleneksel tıbbın kapsamında ‘olması gereken’ tedavi metodu olarak adlandırılmıştır. Mezoterapi içerisinde vitaminlerin, minerallerin, proteinlerin bulunduğu bir kokteyldir. İnce bir iğne ile ihtiyaç bölgeye enjekte edilir.

Saç dökülmesi yaşayan kişiyi kontrol altına almak için ve mevcut olan saçları korumak amaçlı uygulama yapılır. 15 veya 20 gün arası seanslar ile 10 kür önerilir.

Saç Mezoterapisi

Son zamanlarda oldukça konuşulan ve yöntem hakkında birçok yorum yapılan saç mezoterapisini sizler için yakın mercek altına alıp merkezimize taşıdık. Estehaircity ailesi ile buluştuğunuz andan itibaren sağlık ve profesyonellik dolu eller altında güvende olacağınız gibi saç mezoterapisi ve prp etkileşimi, saç mezoterapisi fiyatları ve saç mezoterapisi sonrası için görülebilecek tüm etkiler hakkında fikir sahibi olacaksınız. Merkezlerimizde sizler için gerçekleştirdiğimiz hizmet gelin biraz daha yakından tanıyalım!

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saçınızın ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin ve keratolitik bazı ajanları direkt derinize uygulayarak gerçekleştirdiğimiz yönteme saç mezoterapisi denmektedir. Yüzey genişletici ve aminoasitlerde bu enjekte içerisine dahil olmaktadır. Yaşanan saç dökülmesini önlemek ve kalan saçları korumak adına gerçekleştirilen bu işlemde saç mezoterapi işlemi acıtır mı sorusu sıkça karşılaştığımız sorulardan biridir. İnce iğnelerle gerçekleştirilen bu işlemde kısa sürede serumu enjekte ettiğimiz için herhangi bir ağrı yada sızı duymamaktasınız. Zaten saç mezoterapisi doktorları sizi bu konuda oldukça bilgilendirecektir.

Saç Mezoterapisi Kesin Çözüm Mü?

Saçlı deriye ve saça dışarıdan bir etkiyle sürülen losyon veya kremlerle karşılaştırılamayacak kadar üstün özelliklere sahip olan mezoterapi yöntemi, diğer ürünlere göre ortalama 8 kat daha etkili olmaktadır. Mezoterapi saç çıkarır mı sorusuna bu alt başlık içerisinde cevap verecek olursak da mevcut saçınızı koruyacak ve saç yapınızı tamamen güçlendirecek bir işlemdir.

Saç Mezoterapi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Ortalama olarak on beş gün yada haftalık periyotlar halinde uygulanacak olan işlemde 6 yada 7nci seanstan sonra etkileri görmeye başlayacaksınız. Görülecek olan ilk etki saçta parlama, kıl hacminde artış ve canlanma olacaktır. 9ncu seanstan sonra ise saç dökülmeniz normal bir seviyeye inecek ve sıklaşmalar başlayacaktır. Bu şekilde sağlıklı ve canlı saçlarınıza kavuşmuş olacaksınız.

Saç Mezoterapi Yan Etkileri Nelerdir?

Saç mezoterapi öncesi sonrası yapıldığında saç mezoterapi sonrası ne kadar sağlıklı saçlar elde ettiğimizi gözle görülür derecede hissedeceksiniz. İlk seanslarda bu durum belli olmasa da doktorumuz sizi bu süreçte sürekli bilgilendirecek ve olması gereken değişimleri anlatacaktır. Yan etkilerinden bahsedecek olursak ciddi bir etki gözlenmemektir. En sık görülen yan etkiler arasında enjeksiyon bölgesinde şişlik ve morarma görülürken çeşitli kızarıklıklar da oluşabilir. Ancak tüm yan etkiler birkaç saat içerisinde geçerliliğini kaybedecektir. Saç mezoterapisi Bakırköy, Kadıköy ve diğer bölgelerinden gelen birçok hasta tarafından talep edilmektedir. Saç mezoterapi fiyatları ve mezoterapi saç çıkarır mı sorularının cevapları için bizlere ulaşmalı ve profesyonel ekibimizle tanışmalısınız. Kusursuz bir hizmetin altın anahtarını Estehaircity’de bulacaksınız!

Saç Mezoterapisi