Saç ekiminde yapılan uygulamanın aynısı sakal ekimi için yapılır. Sakal ekiminde olduğu gibi ense yani donör bölgemize zarar vermeden köklerin sayısı dikkatlice hesaplanarak transfer yapılacak bölge kişiye özel hesaplanmalı ve planlanmalıdır. Uygun koşullarda profesyonel uzman hekimler ile steril ameliyathane şartlarında hijyenik şekilde hizmet verilir.

Sakal Ekimi

Saç veya kaş ekimi yapılan işlemlerin benzeri olarak sakal ekim işlemi de uygulanmaktadır. Son zamanlarda çeşitli sebeplerden dolayı dökülen sakallar için kişilerin sıkça başvurduğu sakal bıyık ekimi, olumlu sonuçlar alınan tıbbi bir müdahaledir. Estehaircity olarak bizlerle sakal ekim işlemi için buluştuğunuzda öncelikle sakal ekimi öncesi sonrası yapabilmek adına bir fotoğraf alarak işleme başlayacağız. Sonrasında sakal elimi acıtır mı, sakal ekimi ameliyatı, sakal ekimi tavsiye gibi pek soru ve konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Çünkü bilgilenmiş bir şekilde karar verirseniz sonuçtan çok daha memnun kalmış olacaksınız.

Sakal Ekimi Aşamaları Nelerdir?

Sorunlu olan bölgeye operasyon uygulamak için hastanın dökülmemeye kodlanmış olan greftleri seçilip solüsyonlar içerisinde korunmaktadır. Sonrasında bu greftleri uygun şekle işlemek için özel kanallar açmaktayız. Kanallara greftleri işledikten sonraysa losyonlar ile sterilize edip bandajlama yaparak işlemimizi tamamlamaktayız. Sakal ekim işlemi yapıldıktan sonra işlem sırasında batırdığımız iğnelerin etkisi ile nokta şeklinde kırmızı kan lekeleri oluşacaktır. İlk aşamada gözlenen bu görüntü ilk banyonuz ile kaybolur ancak ektiğimiz sakalların köklerini yitirmemesi için deri üzerinde kanlanmalar meydana gelecektir. İkinci hafta yaşayacağınız şok dökülme diye adlandırdığımız durumdan sonra ise 4-8 ay arasında tüm sakallarınız çıkacak ve sorunlu bölgede de sakallanma gözlenecektir. Çene sakal ekimi birlikte de gerçekleştirebileceğimiz işlemlerden sonra sakal ekimi belli olur mu sorusuna kazandığınız doğal görünüm ile karşılık vermiş olacaksınız. Sakal ekimi before after yaparak birleştirdiğimiz fotoğraflarda sorunlu bölgenin onarımını daha net bir şekilde anlayarak sakal ekimi sonrası görünüm konusunda mükemmeliyete ulaşacaksınız.

Sakal ekimi fiyatları ise ciltten cilde ve probleme göre değişmektedir. Bizlere nasıl bir sorunla başvurduğunuza bağlı olarak sakal ekimi fiyatları İstanbul çerçevesinde sizlere uygun bir fiyat çıkarmış olacağız.

Sakal ekimi en iyi doktor kategorisinde uzman olan ekibimizle birlikte sakal ekimi kaç günde çıkar, sakal ekimi caiz mi, ekilen sakal dökülür mü gibi sorularınıza titizlikle cevap vererek işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Sakal ekimi Bakırköy çevresinde işinin ehli olan uzmanlarımız ve yardımcı ekibimizle birlikte sizlere yardımcı olmaktan mutlu olacağız. Anlattıklarımızdan başka çene sakal ekimi yada sakal ekimi acıtır mı gibi sorularınıza bizleri ziyaret ederek veya web üzerinden cevap bulabilirsiniz. Bir gün değil daima sizlere yardımcı olmak isteyen ekibimiz sakal ekimi konusunda da tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek nitelikte çalışmalar yürütecektir.

SAKAL EKİMİ OPERASYON SÜRECİ

1.Aşama: Hasta operasyona alınmadan önce arşivde saklanmak üzere fotoğrafları alınır. Daha sonra sakal kısaltılır. Bölgeye lokal anestezi uygulanır.

2.Aşama: Dökülmemeye kodlanmış olan greftler özenle çoklu kökler seçilerek özel solisyonlar içerisine konulur. Alınan greft sayısı tamamlandığında hastamız dinlendirilmek üzere bir yemek arası verilir.

3.Aşama: Daha sonrasında mikro motorlar ile düzgün ve kişiye özel yanak derisinde kanallar açılır.

4.Aşama: Planlama yapılarak dışarıya alınan greftler kanallara yerleştirilir.( kişiye özel dendiğinde açılacak kanallar sakalın ne tarafa doğru yön aldığına göre, kıl yapısının dalgalı ve kıvırcık olması ,sakal kıllarının ince ya da kalın yapıda oluşuna göre ön sakal çizgisine göre yerleştirilir.)

5.Aşama: Operasyon bittikten sonra özel losyonlar ile sterilize edildikten sonra alınan kısma bandajlama yapılır,sonrasındaki günlerde neler yapılması gerektiği bilgileri aktarılır. Sakalları ekilmiş bir şekilde aynı gün içinde evine dönebilir.

Sakal Ekimi